top of page

UPLYNULÝ VÍKEND SK ŠUMVALD

BENJAMÍNCI

Jarní turnajová soutěž benjamínků 2022

V sobotu 30.4.2022 odehráli naši borci druhý turnaj v pořadí. Tentokrát jsme zavítali do příjemného fotbalového areálu ve Slavoníně. Při absenci vynucené zraněním opory zadních řad Anetky Kokoškové a dalších zdravotně indisponovaných hráčů jsme se museli zamyslet nad složením defenzívy. Pro tentokrát jsme přešli z rozestavění v poli 2 – 1 – 2 na provizorní 1 – 2 – 2. Sice to nebylo předem vyzkoušené, nicméně to hráči zvládli s přehledem. Volno měl tým Štěpánova a poprvé jsme narazili na Chválkovice. Vedli jsme dokonce v poločase i s Bohuňovicemi 1 : 3, ale nakonec jsme překvapivý výsledek při závěrečném náporu technického soupeře neudrželi.

FK Slavonín B x SK Šumvald = 4 : 11

Sokol Bohuňovice x SK Šumvald = 5 : 3

SSK Chválkovice B x SK Šumvald = 2 : 4

Luboš Balcárek & Pavel Dostál

MUŽI

Sokol Střelice x SK Šumvald = 1:4 (0:2)

Sestava: Jirka Kratochvíl, Dan Mihailescu, Tomáš Wiedermann, Roman Kobylka, Jarda Vozatár, Honza Mako, Honza Petřík, Zdena Šenk, Pavel Kubík, Michal Novotný, Martin Klein, Michal Heralt, Vojta Petřík, Kuba Kotrle, Mara Havlíček, Jiří Jiřák a Patrik Malík.

Zápas za krásného počasí a před početnou diváckou kulisou jsme začali nebojácně a míč jsme drželi častěji na našich kopačkách. Díky důrazu v osobních soubojích jsme si brzo začali vytvářet gólové šance.

Po pěkných akcích se v prvním poločase 2x trefil Zdena Šenk. I ve druhém poločase jsme si šance vytvářeli hlavně my a důraz v šestnáctce vyústil v pokutový kop, který Zdena Šenk s přehledem proměnil (0:3).

Hosté se ještě snažili a podařilo se jim snížit stav o dva góly, ale po dalším faulu na našeho hráče v pokutovém území se kopala druhá penalta. Tu opět perfektně zvládl Zdena Šenk a jeho gólové odpoledne se tak zastavilo na 4 gólech.

Hráči po dlouhé době zápas odmakali od první minuty, za což jim patří velké díky, stejně tak, jako šumvaldským fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu.